Tannoy Reveal 501 Active - Monitor Aktywny

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 2759
  • Producent: Tannoy
  • Waga: 5 kg
  • Dostępność: Zapytaj o dostępność Zapytaj o dostępność
    Czas realizacji: 24 h
  • szt.
  • 418,00 zł / szt.
  • Oblicz

Reveal 501A to najnowsze aktywne monitory bliskiego pola. Wyposażone są w 5” głośnik LF oraz jedno calowy tweeter. Głośnik nisko-średnio tonowy posiada bardzo niskie zniekształcenia, dzięki czemu dostarcza bardzo naturalną i wyrównaną charakterystykę częstotliwościową. Tweeter z kolei zamyka zakres częstotliwości aż przy 30kHz, co znacznie poprawia kontrolę fazy, wyraźnie zmniejsza zniekształcenia, wyrównuje strukturę harmoniczną dźwięku i stabilizuje obraz stereo zapewniając większą kontrolę podczas mixu.

Obudowa REVEAL 501A wykonana jest z gęstej płyty MDF. Sztywna konstrukcja odporna na drgania, minimalizuje „koloryzowanie” dźwięku i zapewnia zwarte i szybkie przetwarzanie niskich częstotliwości.

Zakrzywione krawędzie przedniej ścianki pomagają wyeliminować dyfrakcję fal, a umieszczony bass reflex z przodu głośnika eliminuje problemy z nadmiernym wzbudzaniem się niskich częstotliwości. Nowa eliptyczna szczelina na głośnik wysokotonowy został również zoptymalizowany do kontrolowania kierunkowości wysokich częstotliwości minimalizując dyfrakcję.

Monitory bliskiego pola Tannoy Reveal stały się charakterystycznym i rozpoznawalnym elementem profesjonalnych studiów nagraniowych jak i domowych studiów projektowych na całym świecie.

Więc, gdy budujesz swoje studio i potrzebujesz aktywnych monitorów o nie dużych gabarytach i nie chcesz wydać na nie kroci, ale też zależy Ci na jakości dźwięku to powinieneś wybrać nowe odsłuchy Tannoy Reveal 501a.

Zbudowane w najwyższym standardzie, zresztą tak jak wszystkie monitory z nowej serii Reveal, 501a są bardzo wydajnymi i dokładnymi odsłuchami zamkniętymi w kompaktowej obudowie, które zadowolą nawet najbardziej wymagających profesjonalnych użytkowników.

Specyfikacja:
Wzmacniacz 60 W,
5” LF/MF (głośnik nisko-średniotonowy) i 1”tweeter dostarczają szerokie pasmo przenoszenia od 64hz - 30kHz,
Sztywna konstrukcja przedniej ścianki monitora minimalizuje dyfrakcję,
Monitory rzeznaczone są do małych pomieszczeń, gdzie odległość do źródła dźwięku jest niewielka,
Bass reflex umieszczony z przodu monitora niweluje wzbudzanie się niskich częstotliwości zwłaszcza, gdy zaraz za monitorem znajduje się np. ściana,
W głośniku wysokotonowym zastosowano technologię Wideband, dzięki której zakres częstotliwości został rozszerzony aż do 30kHz, co z kolei znacznie poprawia kontrolę fazy,
Wskaźnik LED pokazuje stan zasilania,
Na tylnym panelu znajduje się przełącznik wzmocnienia głośnika wysokotonowego + 1.5 / 0 / -1.5dB oraz główne pokrętło głośności,
Wejścia: zbalansowany XLR i niezbalansowany Jack.