Regulamin

 

Sklep Muzyczny ABIX 

 

Oferuje szeroki asortyment instrumentów muzycznych różnego rodzaju, akcesorii, efektów, aparatury nagłośnieniowej i oświetleniowej oraz wyposażenia dyskotekowego.

Oferujemy towary z własnego importu

jak również od dystrybutorów krajowych .

Służymy poradą oraz wieloletnim doświadczeniem w doborze towaru jak i konfiguracji sprzętu. Zapewniamy dogodne i elastyczne warunki zakupów, a przede wszystkim NAJLEPSZE CENY !

 

Sklep Muzyczny ABIX Adam Babiuch 
ul. Pomorska 22B
32-300 Olkusz

tel./fax 326433947 
884-907-800

Przedstawione oferty cenowe  mają charakter informacyjny, nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego
oraz nie stanowią odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych.


Regulamin


    1. Każdy przedmiot jest nowy, nie używany, oraz jest zawsze zgodny w 100% z opisem aukcyjnym i z  zamieszczonymi zdjęciami.

    2. Ze względu na różne charakterystyki wyświetlania obrazu przez monitory komputerowe oraz procesy związane z cyfrową obróbką fotografii pokazane zdjęcia mogą nieco różnić się od rzeczywistych. Fakt różnic między kolorem widzianym na ekranie a rzeczywistym kolorem wyrobu nie może stanowić podstawy do reklamacji wyrobu.

    3. Kupując na moich aukcjach kilka przedmiotów oszczędzasz na kosztach wysyłki. Koszt wysyłki za kilka przedmiotów jest podany na każdej aukcji, ale w większości przypadków za wysyłkę klient płaci tylko raz.

    4. Komentarz wystawiamy jako drudzy. Proszę o wystawienie komentarza od razu po otrzymaniu przesyłki, jest to dla nas informacja że przesyłka dotarła do Ciebie, oraz towar jest w pełni sprawny. W razie problemów lub niejasności prosimy o kontakt telefoniczny.

    5. Zwycięzca aukcji lub osoba kupująca w opcji Kup Teraz otrzymuje po zakończeniu aukcji wiadomość na swój adres e-mailowy, zawierający wszystkie informacje oraz instrukcje niezbędne do sfinalizowania zakupu.

    7. Zwycięzca aukcji jest zobowiązany wpłacić kwotę zawierającą wylicytowaną cenę oraz koszt przesyłki na podane konto bankowe w ciągu 14 dni kalendarzowych od momentu zakończenia aukcji. W przypadku przekroczenia powyższego terminu uznaje się, iż kupujący odstąpił od chęci kupna, i występujemy o zwrot prowizji do Allegro.pl

    8. W tytule przelewu należy napisać swój login z Allegro, oraz numer aukcji znajdujący się w nawiasie obok  tytułu aukcji. Przelew bez tych informacji wydłuży czas wysyłki, lub w ogóle ją uniemożliwi.

    9. ZWROTY przyjmowane są w terminie do 14 dni od daty otrzymania produktu.( szczegóły zwrotu i wymiany towaru na w punkcie zwrot i wymiana)

    10. Gdy uważasz, że produkt otrzymany przez Ciebie odbiega od opisu aukcji napisz do nas.
    Jeżeli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, podamy Ci adres do wysyłki zwracanego produktu. Produkt nie może posiadać śladów użytkowania, zabrudzenia, uszkodzenia, powinien mieć oryginalne metki itp. Podstawą zwrotu jest dowód sprzedaży, dołączony do przesyłki. Koszta wysyłki pokrywa kupujący. Jeżeli przesyłka nie będzie dostatecznie zabezpieczona, i dotrze do nas uszkodzona, reklamacja zostanie rozpatrzona negatywnie i produkt zostanie do Ciebie odesłany. Wypłata gotówki nastąpi do 14 dni roboczych od otrzymania zwrotu przedmiotu.

    11. Osoby bez pełnej aktywacji konta proszone są o potwierdzenie swojej oferty e-mailem, lub telefonicznie

    12. Przez pojęcie "wymiary"  należy rozumieć informacje podane przez producenta sprzedawanego produktu. Wymiary te są przez nas sprawdzane w razie potrzeby korygowane, dopuszcza się niewielkie różnice.

    13. Do każdej przesyłki dołączamy dowód sprzedaży.

    14. Przystąpienie do licytacji bądź kupienie przedmiotu w opcji Kup Teraz oznacza zgodę na warunki wymienione w niniejszym regulaminie oraz w informacjach o wysyłce.

WYSYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY


    1. Sugerowany termin wysyłki - do 48 godzin od zaksięgowania wpłaty w dni robocze, jednak większość przesyłek wysyłamy w tym samym dniu.

    2. Wysyłka za pobraniem jest możliwa. (koszty wysyłki określone są w każdej aukcji)

    4. Wszystkie przesyłki wysyłane są za pośrednictwem firmy kurierskiej "UPS". Każda przesyłka jest bardzo dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniem w trakcie transportu.

    5. ODBIÓR OSOBISTY JEST MOŻLIWY PO WCZEŚNIEJSZYM KONTAKCIE TELEFONICZNYM
   
    6. KOSZTA WYSYŁKI Podane są na aukcji.

ZWROT I WYMIANA

1. Konsument może w terminie 14 dni odstąpić od umowy bez podawania przyczyny. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia lub formularza przed jego upływem. Złożenie oświadczenia może nastąpić także na formularzu odstąpienia od umowy załączonym do przesyłki. 

Kliknij aby pobrać formularz odstąpienia od umowy  

Formularz można przesłać drogą elektroniczną na adres: serwis@abixolkusz.pl lub listownie. 

2. Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się od dnia objęcia towaru w posiadanie przez konsumenta lub osobę trzecią przez niego wskazaną. 

3. W przypadku odstąpienia od umowy uważa się ją za niezawartą. W chwili odstąpienia przez konsumenta od umowy wygasają powiązane z nią umowy dodatkowe zawarte przez konsumenta, jeżeli na ich podstawie świadczenie jest spełniane przez sklep lub osobę trzecią na podstawie porozumienia ze sklepem. Jeżeli umowa dodatkowa została zawarta z osobą trzecią, sklep informuje tę osobę o odstąpieniu przez konsumenta od umowy. 

4. Zwracany towar należy odesłać najpóźniej w ciągu 14 dni kalendarzowych od odstąpienia od umowy wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy sprzedaży, a także fakturą oraz informacją o numerze konta na jaki należy przelać zwracane pieniądze. Termin zostaje zachowany, jeżeli konsument odeśle towary przed wygaśnięciem okresu 14 dni kalendarzowych. 

5. Zwracany towar należy bezpiecznie zapakować, dołączyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy i przesłać na nasz adres. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. 

6. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru oraz wartości najtańszej, standardowej przesyłki towaru przesłanego do Klienta, o ile koszt przesyłki został poniesiony przez Klienta. 

7. Sklep nie ponosi kosztów zwrotu towarów. 

8. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów: 

a. o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy; 

b. w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy; 

c. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb; 

d. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia; 

e. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu; 

f. w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami; 

g. w której konsument wyraźnie żądał, aby przedsiębiorca do niego przyjechał w celu dokonania pilnej naprawy lub konserwacji; jeżeli przedsiębiorca świadczy dodatkowo inne usługi niż te, których wykonania konsument żądał, lub dostarcza rzeczy inne niż części zamienne niezbędne do wykonania naprawy lub konserwacji, prawo odstąpienia od umowy przysługuje konsumentowi w odniesieniu do dodatkowych usług lub rzeczy; 

h. w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu; 

i. o dostarczanie dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę; zawartej w drodze aukcji publicznej; 

j. o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy. 

9. Powyższe uprawnienia nie przysługują Klientowi niemającemu statusu konsumenta w rozumieniu art. 221 Kodeksu cywilnego. W takim przypadku zasady i terminy odstąpienia od umowy regulują przepisy Kodeksu cywilnego. 

  

Gwarancja
 

Towary zakupione w Sklepie Muzycznym Abix podlegają 24-miesięcznej gwarancji, licząc od daty sprzedaży urządzenia. Wyjątek stanowią towary używane lub pochodzące z ekspozycji, które oferowane są w dziale Wyprzedaż z 12-miesięczną gwarancją, a także towary zakupione przez prowadzących działalność gospodarczą. W tym przypadku okres gwarancji również wynosi 12 miesięcy. 

Sklep Muzyczny Abix zobowiązuje się w stosownym czasie bezpłatnie usunąć wady towaru w drodze naprawy lub wymiany. Gwarancja na sprzedany towar nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z rękojmi. 

Gwarancja nie obejmuje wszelkiego rodzaju przypadkowych lub celowych uszkodzeń, a także uszkodzeń spowodowanych niedbałym i niewłaściwym użytkowaniem. 

 

 

Ochrona danych osobowych
 

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Sklep Muzyczny Abix z siedzibą w Olkuszu, ul. Pomorska 22b w celach marketingowych oraz potrzebnym do realizacji zamówień.

Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych mogą być: nasza firma, firma zajmująca się księgowością oraz firmy kurierskie realizujące dostawę Państwa zamówień. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane tylko na potrzeby bieżących zamówień lub do odwołania zgody.

Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych prosimy o kontakt z Inspektorem Ochrony Danych

Dane będą przetwarzane z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).


 

 

                                                Dodatkowe materiały                                               

                          

1. Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z dnia 24 czerwca 2014 r.),

2. Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. nr 16 poz. 93 z późn. zm.) 

3. Rozporządzenie UE o ochronie danych osobowych  http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/HTML/?uri=CELEX:32016R0679&%20from=EN

 

 

                                            Postanowienia końcowe                                            

 

1. Złożenie zamówienia stanowi akceptację niniejszego regulaminu.
2. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu. Nowy regulamin obowiązuje od dnia opublikowania na stronie internetowej sklepu. 

3. Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem 25 Kwietnia 2018 r.